Kolej wąskotorowa w Zaniemyślu – jedyny taki rarytas, w który należy inwestować

W końcu coś się dzieje. Nasza kolej wąskotorowa nie jest obojętna dla władz regionu.

Deklaracja podpisana również przez Zaniemyśl

Rada Gminy Zaniemyśl przyjęła deklarację w sprawie wspólnych działań na rzecz Średzkiej Kolei Powiatowej. Deklaracja to efekt porozumienia Rady Powiatu Średzkiego, Rady Miejskiej w Środzie Wielkopolskiej i Rady Gminy Zaniemyśl o udzieleniu wsparcia, umożliwiającego dalsze i nieprzerwane funkcjonowanie kolejki wąskotorowej.

Czy stagnacja czy inwestycja w Kolej Wąskotorową w Zaniemyślu ?

Tylko czy my powinniśmy mówić Tylko o nie przerywaniu działania Kolei Wąskotorowej czy o inwestycjach w nią ?

Słuchając niektórych włodarzy (tym razem bez nazwisk) można odnieść wrażenie, że Nasza Kolej Wąskotorowa jest „złem koniecznym” i najlepiej jakby ją zamknąć. Ta krótkowzroczność objawia się właśnie tym, że tylko dzięki Towarzystwu Przyjaciół Kolei Średzkiej podejmowane są działania społeczne.

A samo Towarzystwo ma wiele ciekawych pomysłów związanych z rozwojem Kolei. Jak choćby powstanie nowych odcinków – odbudowanie linii do Muzeum Ziemi Średzkiej – dworu w Koszutach oraz na plażę nad Jeziorem Raczyńskim w Zaniemyślu., a także całkowita renowacja trasy, która ostatnio swoją świetność przeżywała w latach pięćdziesiątych.

Kolej Wąskotorowa to rarytas, niespotykany w każdej mieścinie naszego kraju. Turyści z zagranicy rwą się by takie cuda oglądać, zwłaszcza jak na trasę wyjeżdżają zabytkowe lokomotywy.

Inwestujmy w Zaniemyśl

Dlatego należy podjąć wszelkie działania na poziomie władz lokalnych, aby pozyskać fundusze wojewódzkie i ogólnopolskie na takie przedsięwzięcie.

Mamy nadzieję, że deklaracja to nie tylko papierek dla uspokojenia sumienia, ale rzeczywiste rozpoczęcie działań na rzecz rozwoju Kolei Wąskotorowej pomiędzy Zaniemyślem, a Środą Wielkopolską. To nie tylko wizytówka naszego regionu, ale inwestycja dla przyszłych pokoleń. I znów jak zwykle nasuwa się nam hasło. NIE SAMĄ KANALIZACJĄ CZŁOWIEK ŻYJE !

DZIĘKUJEMY !

Dodaj komentarz