Gdzie można naładować samochód elektryczny w okolicy Zaniemyśla ?

Gdybyśmy mieli zapytać się was, gdzie można naładować samochód elektryczny w okolicy Zaniemyśla, to jakie otrzymamy odpowiedzi ?

W okolicy nie ma stacji ładowania 🙁

No właśnie, mimo coraz większej popularności aut elektrycznych, inwestycje ze strony samorządów, miejsca ładowania nie ma. Co ciekawe ustawa o elektromobilności wymaga, aby samorządy zainteresowały się tym tematem.

Należy również podkreślić, że sam fakt tworzenia tego typu rozwiązań, nie tylko jest dobry ze względu na to, że daje możliwości ładowania mieszkańcom samochodów, ale również tworzy wokół miejscowości otoczkę innowacyjności i ekologii. Dodatkowo tego typu rozwiązania można spokojnie dofinansować, z różnych funduszy środków unijnych i publicznych.

Dlaczego zatem samorządy akurat w naszej okolicy nie inwestują w stacje ładowania ?

Czy wynika to z braku świadomości, że ten kierunek jest w tej chwili rozwojowy oraz coraz więcej aut jest ładowanych elektrycznie ? Owszem w założeniu z roku na rok, miało przybyć aut 10 000, a przybywa ich 10-krotnie mniej. Z jakiego powodu tak jest, odsyłamy do innych blogów w tym temacie.

Ale oznacza to wzrost liczby samochodów elektrycznych. Co ważne, również turyści, szczególnie z krajów zachodnich praktycznie coraz częściej wykorzystują samochody elektryczne. Dlatego samorządy lokalne, powinny się jak najszybciej zainteresować tematem. I zweryfikować, gdzie można postawić stacje ładowania oraz czy stacje ładowania będą miały odpowiednie zasilanie.

Czy dużo jest firm, które tworzą takie rozwiązania?

Na rynku jest wiele firm stacji ładowania. Ciekawe rozwiązanie prezentuje polska firma kolejowe zakłady łączności, która posiada zarówno wall box, czyli stacje ładowania na ścianę oraz słupki ładowania stojące.

Ale takich firm jest coraz więcej. Ważne aby samorządy obserwowały rynek i weryfikowały, które z funkcjonujących urządzeń mają certyfikaty Urzędu Dozoru Technicznego.

Inwestujemy w nowoczesność i innowacje. To na pewno zwróci się w postaci w większej ilości chętnych turystów nie tylko z okolic Poznania, ale również z zagranicy.